Bnei Baruch mokymo centras
Puslapis apie kabala lietuviškai Kabalos studijų centras facebook puslapyje
Grįžti

„Mano mokytojas Pitagoras, filosofijos tėvas, vis dėlto perėmė savo mokymą ne iš graikų, o iš judėjų. Todėl jį reiktų vadinti kabalistu… Ir jis pirmasis išvertė žodį „kabala“, nežinomą jo amžininkams, į graikų kalbą kaip žodį „filosofija“. "

(Johanas Reichlinas, „De arte cabbalistica“)

 

„Studijuok Kabalą (artemcabbalisticam), ji tau paaiškins viską!“ (Paracelsas, garsus šveicarų gydytojas filosofas)

 

„Apskritai yra du mokslai:…vienas iš jų vadinamas kombinatorika (arscombinandi), kuris yra progreso moksle matas…Kitas kalba apie Aukštesniųjų dalykų jėgas, kurios aukščiau mėnulio ir kurios yra gamtos magijos (magianaturalis) dalis. Jie abu kartu judėjų vadinami „kabala““ (Dž. Piko dela Mirandola „Raštai“)

 

„Tokie mokslai kaip teologija, filosofija ir matematika ima savo principus ir šaknis iš jos (kabalos).

(R. Lulijus „Raimundo Lulijaus Raštai“)

 

„Kadangi žmonės neturėjo tinkamo rakto į Paslaptį, o aistra žinioms buvo, tai galiausiai pavirto įvairaus plauko niekais ir prietarais, iš kurių kilo tam tikra „vulgarioji kabala“, kuri tolima tikrajai kabalai, o taip pat įvairiausios fantazijos melagingai pavadintos magija, ir tuo pildomos knygos“. (G.B. Leibnicas „Filosofijos darbai“)

 

„Tikroji etika – tai kabala“ (F. Šlegelis „F. Šlegelio kritikos leidinys“)

 

„Kabalistinis Biblijos traktavimas – tai hermeneutika, kuri įtikinama forma atitinka savarankiškumą, stebuklinga originalumą, daugialypiškumą, visko aprėpiamumą, neišmatuojamą jos turinį“ (I.V.Getė „Medžiaga mokymo apie spalvas istorijai“)

 

„Idėja apie žmogų, kaip mikro kosmosą, tiek daug kartų išsakyta filosofijoje ir mistinėje senųjų ir naujųjų laikų literatūroje, niekur nėra taip giliai išaiškinama, kaip kabaloje“ (S.N. Bulgakovas „Nevakarinė šviesa“)

 

„Kabaloje žmogaus savęs pažinimas pasiekia viršūnę“ (N.A. Berdiajevas „Laisvės filosofija. Kūrybos prasmė“)

 

Izaokas Niutonas studijavo kabalą originalo, hebrajų, kalba, Jeruzalės šventykloje jis matė Visatos sandaros modelį ir buvo tikras, kad originaliame Toros tekste užkoduotos visos pasaulio sandaros paslaptys.