Bnei Baruch mokymo centras
Puslapis apie kabala lietuviškai Kabalos studijų centras facebook puslapyje
Grįžti

KAS YRA KABALA ?

 

  Kabala (hebrajų k. - „gavimas“) yra mokslinis dvasinio pasaulio tyrinėjimo būdas. Įprastiniai mokslai, tokie kaip fizika, chemija, biologija, tiria tik fizinį pasaulį, kurį jaučiame savo penkiais jutimo organais. Tačiau, kad visiškai pažintume mus supantį pasaulį, reikalingas įrankis, leidžiantis tirti ir kitą, paslėptą, penkiais jutimo organais neapčiuopiamą pasaulio dalį. Kabalos mokslas ir yra tas įrankis.

 

Vaikystėje daugelis savęs paklausia: „Kam aš gyvenu?“. Bet vėliau mus užplūsta norai ir siekiai, kurie atitraukia dėmesį nuo šio klausimo, ir poreikis surasti tikrąjį atsakymą išnyksta. Tačiau kažkuriuo mūsų gyvenimo metu dvasingumo poreikis prabunda.

 

Jau 20-ojo amžiaus pradžioje kabalistai pasisakydavo, kad kabalą gali studijuoti kiekvienas, kuris to nori. Paskutiniajame šimtmetyje visi be išimties kabalistai laikėsi nuomonės, jog mūsų laikais kabala atverta visiems. Dar daugiau: kabalistai teigė, kad kabalos mokslo žinios yra būtinos globaliai krizei, kurią jie nuspėjo ir su kuria mes susiduriame šiandien, įveikti.

 

Anksčiau kabala buvo slepiama, nes kabalistai baiminosi, jog ji gali būti klaidingai suprasta ir panaudota piktam. Skurdi informacija, kuri prasiskverbdavo pro paslapties šydą, pasitarnavo įvairių profanacijų ir spekuliacijų apie kabalą kūrimui. Tačiau kabalistai teigia, kad mūsų karta jau pasirengusi suprasti tikrąją kabalos prasmę ir atsikratyti senųjų klaidingų interpretacijų. Todėl dabar šis mokslas yra atviras visiems, kurie nori jį studijuoti.

 

APIE MUS

 

  Mūsų atstovaujama organizacija ""Bnei Baruch"" – tai filosofijos mokslų daktaro, biokibernetiko, ontologijos ir pažinimo teorijos profesoriaus, globalaus mąstytojo Michaelio Laitmano įkurta asociacija, kuri jungia kabalos akademiją ir kabalos tyrimo institutą. Organizacijos tikslai – autentiškos kabalos studijavimas, mokymas ir platinimas. Ji pavadinta M. Laitmano mokytojo Barucho Ašlago vardu („bnei Baruch“ – Barucho sūnūs). B. Ašlagas buvo žymaus 20-ojo amžiaus kabalisto Jehudžio Ašlago, knygos Zohar komentaro Sulam („Laiptai“) autoriaus, vyriausiasis sūnus ir sekėjas.

 

Kabalos idėjas Bnei Baruch platina internete, organizuoja kursus, leidžia knygas ir laikraščius, rengia radijo ir televizijos laidas. Kiekvieną mėnesį Bnei Baruch tinklalapį aplanko apie milijoną vartotojų, iš kurių dešimtys tūkstančių yra aktyvūs organizacijos nariai, padedantys skleisti kabalą žmonijai visame pasaulyje."